DEN ZVÍŘAT

Pokud sledujete projekt „Běhejme a pomáhejme útulkům“, víte, že tento spolek pomáhá psům a kočkám z útulků. Nejdříve to byla pomoc útulkům ve městech, kam si přijeli zaběhat. Jako další následovala akce se Slevomatem. V tomto programu byly vybrány malé útulky a spolky, které vedou lidé se srdcem na dlani, kteří po práci zachraňují zvířata a nemají čas na sociální sítě, marketing atd. Dle zpětné vazby, kterou projekt Běhejme a pomáhejme útulkům má, finanční podpora pomohla nejen uhradit účty, ale hlavně dodala ošetřovatelům a dočaskářům energii do další a mnohdy tolik vyčerpávající práce.

Petr Sokolík (autor projektu) vždy cítil a vnímal, že nejen psi a kočky potřebují pomoc, stejně tak cítí emoce jako strach, bolest  a milují a touží po lásce. Proto přišel s dalším projektem, který tentokráte bude mít za cíl pomoci všem. Den zvířat bude akcí nejen pro psí a kočičí útulky, ale i pro zařízení, která pomáhají například týraným koním, hospodářským zvířatům, spolek, hájící a prosazující práva zvířat.

Akce bude probíhat každoročně v termínu od 1. 9. do 4. 10., kdy je Mezinárodní den zvířat. Dlouho a pečlivě se vybíralo celkem 60 útulků a azylových farem a spolek zastupující zvířata v soudní síni. Základními kritérii pro zařazení do projektu byla kontrola hospodaření na transparentním účtu, pravidelné kontroly od Krajské veterinární správy, aktivní snaha o umísťování zvířat (v případě útulků), kladné reference a zároveň, aby vybraný spolek nebyl městský. To není nic proti městským útulkům, ale jejich činnost by mělo platit město ze svého rozpočtu. A právě v tomto období se spolky, které pečují o zvířata, spojí a společně osloví své příznivce a širokou veřejnost o zaslání příspěvku ve výši 50,- Kč na sbírkový účet projektu Běhejme a pomáhejme útulkům – 2901198295/2010 pod VS 50. Shromážděné finance se rozdělí mezi všechny spolky rovným dílem. Do akce se zapojují útulky se silnou fanouškovskou základnou, ale i spolky, které sleduje třeba i jen pár desítek lidí. „Silný spolek“ pomůže tedy tomu „slabšímu“.

K projektu se přidají i známé tváře, aby akci propagovaly svojí fotkou s hastagem #DENZVÍŘAT na sociálních sítích. Celá akce má svoji vlastní webovou stránku www.denzvirat.cz, www.facebook.com/DENZVIRAT a Instagram @denzvirat, kde se fotografie budou zveřejňovat.
Pojďte se přidat ;). Udělejte si bláznivou fotku s cedulí #DENZVÍŘAT, pošlete 50 Kč na zvířata bez domova na zmíněný sbírkový účet a dejte si fotku na Instagram nebo Facebook. Vaše fotka může oslovit další vaše kamarády a půjdou do toho také ;-).

Snem Petra je vytvořit pro zvířata podobnou sbírku jako je „Tříkrálová sbírka“, kterou lidé podporují, věří jí a nebojí se o svůj příspěvek. Stejně tak se nemusíte bát u této organizace. Běhejme a pomáhejme útulkům pomáhá zvířatům od roku 2014. Za tuto dobu se vybralo již 1,8 milionu korun, které pomohly celkem 45 útulkům a spolkům. 
Běhejme a pomáhejme útulkům chce i tímto bojovat například proti pouličním podvodníkům s kasičkami, chce založit tradici, která 100 % pomáhá všem zvířatům.
Pojďme společně udělat lepší svět pro zvířata bez domova.